Nabídka spolupráce pro odborníky

Supervize

Supervize je pomoc, kterou nabízí a poskytuje jeden odborník druhému nebo druhým. Společně se zabývají tématy, která souvisejí s pracovní náplní supervidovaného. Nejčastěji se hovoří o supervizi v sociálních službách (supervize v sociální práci) či o supervizi v pomáhajících profesích obecně. Témata supervizního rozhovoru se mohou týkat osobní spokojenosti pracovníka s prací, účinnosti poskytované služby či péče o klienta/pacienta, kvality práce. Jde-li o týmovou supervizi (supervizi pracovního týmu), do popředí vystupují vztahy v kolektivu, otázky spolupráce, komunikace v týmu, ale i konflikty a překážky.

Podle obsahu se supervize dělí na supervizi případovou (pracovník či pracovníci rozebírají se supervizorem konkrétní  kazuistiku či  pracovní problém)   a výše zmiňovanou supervizi týmovou.

Základním vodítkem pro supervizita v našem pojetí je přání a představa pracovníka (supervidovaného). Pomocí otázek se snažíme s pracovníkem přijít na to, jak by mu mohla supervize nejlépe posloužit. Přání mohou být různá:

Od obecných

  • zlepšit vlastní práci
  • zlepšit svůj pocit z práce,
  • rozšířit si možnosti jak pracovat,

po konkrétní

  • zamyslet se nad vývojem konkrétního případu,
  • ujasnit si další postup,
  • prozkoumat svoje postupy,
  • odpovědět si na otázku proč pracuji právě takto.

Typické situace pro supervizi nastávají v případě, když mne napadají věty že:

Nevím, jak dál.

 Zasekl jsem se s klientem v mrtvém bodě.

 Motáme se dokola.

 Nikam to nevede.

 Klient nespolupracuje.

 Klient mně štve.

Moje práce nemá smysl.

Důležitou metodou při supervizi je sebereflexe – supervizorova i pracovníkova. Pomocí uvědomovaného vnímání vlastní práce pomáhá supervizor pracovníkovi tuto práci zlepšovat, zažívat větší spokojenost a mimo jiné předcházet syndromu vyhoření.

Reflektující tým

Tato nabídka je určena kolegům a kolegyním z oboru psychologie či psychoterapie, ale také sociální práce, zdravotníkům atd.

Zejména těm, kteří absolvovali psychoterapeutický  výcvik v systemické terapii nebo jsou účastníky výcviku.

Ráda bych svým klientům nabídla co nejkvalitnější služby a za jednu z nejvíce efektivních pomůcek při práci psychoterapeuta vidím práci s pomocí reflektujícího týmu.

Zvu Vás tímto k účasti. Nabízím seznámení s technikou a zaučení těm, co ji neznají.Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení